Witajcie rodzice! Witajcie opiekunowie! Zgadnijcie co? Lato powoli dobiega końca i nadchodzi czas, aby przygotować się na codzienne szykowanie lunchboxów do szkoły.
Masz dzieci w różnym wieku, które mają bardzo różne wymagania żywieniowe? W tym przewodniku omówimy różne produkty na lunch w zależności od wieku i apetytu dzieci. Od uczniów szkół podstawowych przez nastolatków, aż do zapracowanych super mam!
Ale najpierw… Czym jest zdrowe odżywianie?
Aby zapewnić naszym dzieciom właściwy rozwój, niezbędne jest wprowadzenie zdrowego odżywiania. Zapewnienie pociechom zdrowej, zbilansowanej diety i odpowiedniego nawodnienia sprawia, że będą one zdrowe i zachowają energię potrzebną do aktywności fizycznej. Aby to osiągnąć, muszą spożywać odpowiednią ilość składników odżywczych z 5 grup żywieniowych. Te 5 grup to: owoce, nabiał, białko, warzywa i produkty pełnoziarniste.
Ponieważ etap rozwoju każdego dziecka może się różnić w zależności od jego wieku, rozwoju i aktywności, nie ma „jednego rozmiaru dla wszystkich”. Możemy jednak zasugerować kilka zdrowych wyborów i sposób, w jaki mogą one pasować do naszych ulubionych lunchboxów b.box!
5 grup żywieniowych
Chcesz dowiedzieć się, jakie produkty pakować dzieciom do lunchboxów? Oto mały przewodnik po początkowych produktach, które możesz wybrać.
Owoce: jabłka, arbuz, winogrona, banany, mandarynki
Warzywa: marchew, seler naciowy, pomidorki koktajlowe
Białko: tuńczyk, kurczak, chude mięso, łosoś, fasola
Produkty pełnoziarniste: płatki zbożowe, pieczywo, ryż, makaron
Nabiał: mleko, jogurty, sery
Chcesz dowiedzieć się, ile jedzenia musisz zapakować dziecku do lunchboxa? Podzieliliśmy odpowiednie porcje według ich grup wiekowych – aby ułatwić przygotowanie lunchu i zapewnić maluchom sytość!
Apetyt ma znaczenie. Ile jedzenia spakować dla dziecka?
Dziecko 6-8 lat
Dobra wiadomość – nadszedł rok przełomowy! Twoje młodsze dziecko może być już wyższe, a jego apetyt większy! Pożegnaj się z drzemkami, a przywitaj się z bieganiem po placu zabaw i poznawaniem nowych przyjaciół. Nasza podpowiedź? Wybierz większy lunchbox b.box z przegródkami na przekąski i na całą kanapkę lub bajgla / bułkę, niestandardową przegrodą na całe owoce i szczelnymi silikonowymi uszczelkami do zabezpieczania półpłynnej żywności.
Im starsze dziecko, tym bardziej ruchliwe! Może to oznaczać, że może potrzebować więcej energii. Pomyśl o wypełnieniu kanapek chudym mięsem albo o wrapie z sałatą, pomidorem, ogórkiem i kurczakiem. W innej przegródce dodaj ugotowaną marchewkę, miękkie brokuły i pomidorki koktajlowe, a na koniec truskawki i jagody. Wszystkie grupy żywności za jednym zamachem, aby rozpocząć porę obiadową z przytupem!
Żelowy wkład chłodzący, który znajduje się pod tacą na kanapki, utrzyma żywność w chłodzie i świeżości na dłużej, szczególnie w cieplejszych miesiącach!
Skoro jesteśmy przy porach roku… Jeśli masz dziecko, które chce jeść makaron rano, w południe i wieczorem, nasz termos na jedzenie sprawdzi się w tym wypadku idealnie! Wrzuć do niego warzywa z makaronem i obserwuj, jak pozostają ciepłe nawet przez 5 godzin, o każdej porze roku. Alternatywnie, użyj termosu do orzeźwiających owoców i jogurtu.
Młodzież 8-12 lat
Twoja pociecha jest na etapie, że nie jest już dzieckiem, ale nie jest też pełnoprawnym nastolatkiem? Zaczyna być bardziej wybredne w kwestii tego co chce zjeść w porze lunchu i nie chce, aby jego posiłki wyglądały „dziecinnie”?
Radzenie sobie z wybrednym niejadkiem może być frustrującym wyzwaniem, ale czasami wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć genialny posiłek! Jeśli Twoje dziecko chce zjeść mniejszy posiłek, a raczej mieć więcej przekąsek, trzymaj się naszych lunchboxów.
Myśl małymi porcjami i różnorodnością. Wymieszaj migdały z truskawkami, aby uzyskać niski indeks glikemiczny. Pomyśl o pomidorkach koktajlowych z kawałkami sera, aby dodać odrobinę białka. Pokrój kilka marchewek i papryki w odcieniach czerwieni, żółci i zieleni i dodaj kilka jajek na twardo, aby podać dawkę nabiału i białka. Na deser upiecz pyszną muffinkę o niskim indeksie glikemicznym, by dziecko mogło ją szybko i łatwo zjeść!
Co więcej, czy jesteś zmęczony pakowaniem kanapek swojej pociechy w jednorazową folię aluminiową, torebkę z zamkiem zip lub plastikową folię, tylko po to, by znaleźć je niezjedzone na dnie torby? Wyprzedź trendy i bądź przyjazna dla planety dzięki naszej nowej torebce na kanapki, do której spakujesz szeroką gamę zdrowych przekąsek: od kanapek i bułek, po sushi, mini pizze i nie tylko; bez konieczności używania jednorazowych tworzyw sztucznych!
Ta wielofunkcyjna silikonowa torebka na lunch idealnie pasuje do przegródki na kanapki w naszym lunchboxie. Twoja pociecha może również samodzielnie otwierać i zamykać saszetkę za pomocą silikonowej zakładki. A po zjedzeniu lunchu? Kieszeń można zwinąć i bezpiecznie zabezpieczyć za pomocą zapięcia z tyłu.
Nastolatek +12 lat
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak nadążyć za nastrojem i apetytem nastolatka? Z hormonami latającymi dookoła i energią, która musi być wydatkowana w tempie nieznanym przeciętnemu rodzicowi, a ponadto oczekuje się od nich skupienia przez jeszcze dłuższe okresy czasu? Nadszedł czas, aby spakować trochę żywności poprawiającej nastrój, która będzie stabilizować poziom cukru we krwi i zapewni im dużą dawkę dobrej energii!
Pomyśl o kawałkach chudego mięsa, zawiniętych w warzywa i pełnoziarnisty ryż zawinięty w sałatę lub pełnowartościowy posiłek w naszym lunchboxie b.box. Rozważ edamame z awokado – doskonałym w dostarczaniu organizmowi rozpuszczalnych w tłuszczach witamin z grupy B, a także o pełnoziarnistych krakersach kukurydzianych – pełnych błonnika, który pomaga spowolnić uwalnianie cukrów do krwiobiegu. Jest to ważne dla stabilizacji nastroju i regulacji emocjonalnej. W innej przegródce? Ciemne winogrona. I wreszcie… Słodkie mandarynki zmieszane z jagodami – zawierają odpowiednią ilość przeciwutleniaczy, aby poprawić nastrój!
I pamiętaj o naszej silikonowej torebce na kanapki – nadaje się do pakowania szerszej gamy zdrowych przekąsek i opcji lunchowych.
Dorośli +20 lat
Skoro już jesteśmy przy zdrowej żywności, czy wiesz, że możemy spakować własne lunchboxy dla siebie i naszych partnerów? Oprócz naszego ogromnego zapotrzebowania na filiżanki kofeiny lubimy wypełniać nasze lunchboxy zdrowymi składnikami, aby utrzymać stabilny nastrój i dodać sobie energii na cały dzień!
Przygotuj sałatkę z jarmużem, dodaj do niej czystą pierś z kurczaka i nasiona. Zapakuj jabłko lub pomarańczę na słodką przekąskę po obiedzie i zaspokój popołudniową potrzebę podjadania marchewką w słupkach i dipem z hummusu. Masz resztki kurczaka lub zupy grochowej z poprzedniego wieczoru? Podgrzej ją w naszym termosie na jedzenie, aby zaspokoić popołudniowy głód!