Jak dbać o bidony i butelki b.box?

 

Zawsze używaj produktu pod nadzorem osoby dorosłej. Wypadek może się zdarzyć, gdy dzieci i niemowlęta zostaną pozostawione same z butelką i przewrócą się lub butelka uszkodzi się.

Nigdy nie używaj smoczków od butelek jako uspokajacza. Ciągłe i długotrwałe ssanie płynów może spowodować próchnicę zębów. Próchnica zębów może wystąpić u małych dzieci, nawet gdy stosowane są niesłodzone płyny. Może się to zdarzyć, jeśli dziecku wolno używać butelki lub kubka przez długi czas w ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, gdy zmniejsza się wypływ śliny lub gdy jest on używany jako sposób na uspokojenie.

Zawsze sprawdzaj temperaturę jedzenia i picia przed karmieniem. Ogrzewanie w kuchence mikrofalowej może powodować miejscowo wysokie temperatury.

Wszystkie nieużywane elementy należy przechowywać w miejscy niedostępnym dla dzieci. Słomki nie są odpowiednie dla dziecka poniżej 6 miesięcy.

Sprawdź produkt przed każdym użyciem, pociągnij smoczek lub słomkę we wszystkich kierunkach. Wymień produkt lub jego element, gdy widzisz pierwsze oznaki uszkodzenia lub osłabienia.

Nie pozostawiaj smoczka do karmienia, ustnika lub słomki w bezpośrednim świetle słonecznym lub w cieple, ani nie pozostawiaj w środku dezynfekującym („roztworze do sterylizacji”) na dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to uszkodzić smoczek, ustnik lub słomkę. Przed pierwszym użyciem umieść smoczek we wrzącej wodzie na 5 minut. Ma to na celu zapewnienie higieny. Wyczyść produkt przed każdym użyciem.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Zawsze mieszaj podgrzane potrawy i napoje, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie ciepła. Sprawdź temperaturę przed podaniem dziecku. Nie pozwalaj dziecku gryźć ani żuć produktu. Poszczególne elementy mogą stanowić ryzyko zadławienia. Gorące płyny mogą powodować poparzenia. Nie stosować z płynem w temperaturze powyżej 45°C. W przypadku używania z ciepłą zawartością należy zachować ostrożność podczas otwierania, ponieważ może wzrosnąć ciśnienie i spowodować pryśnięcie zawartości.

 

Jak używać butelek i bidonów b.box?

Przed pierwszym użyciem umyj bidon lub butelkę. Oddziel wszystkie części przed czyszczeniem. Myj ręcznie w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i dokładnie opłucz.

Elementy można myć w zmywarce, ale tylko górnym koszu. Nie zaleca się myć metalowych elementów z nadrukiem (bidon termiczny) ponieważ nadruk może wyblaknąć. Nie wpłynie to na funkcjonalność produktu. Upewnij się, że wszystkie części są suche przed przechowywaniem i ponownym złożeniem.

Podstawę wszystkich plastikowych produktów do picia (butelki i bidony) można umieścić w kuchence mikrofalowej na maksymalnie 30 sekund za jednym razem. Nie należy podgrzewać w kuchence mikrofalowej plastikowych produktów z założoną pokrywką lub nakrętką. Nie wkładaj do mikrofalówki metalu, w tym ciężarka ze słomki. Nie umieszczaj produktów b.box w tradycyjnym piekarniku.

Sprawdź produkt przed i po każdym użyciu pod kątem oznak uszkodzenia lub zużycia. Wymień na nowy przy pierwszych oznakach uszkodzenia. Niektóre płyny mogą odbarwić produkt. Nie wpłynie to na jego jakość i efektywność. Nie stosować z gorącymi lub gazowanymi napojami. Nie używaj słomek z gęstymi sokami lub mieszanką dla niemowląt.

Produkty b.box można sterylizować zgodnie z załączonymi wytycznymi. Oddziel wszystkie części i dokładnie wyczyść przed umieszczeniem w sterylizatorze. Sterylizacja UV może powodować przebarwienia i przyspieszać niszczenie materiałów z upływem czasu. Regularnie sprawdzaj wszystkie części pod kątem pęknięć lub uszkodzeń i wymień w razie potrzeby. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i nie przekraczaj odporności termicznej materiałów. Poczekaj 15 minut między cyklami.

Podczas sterylizacji we wrzącej wodzie należy zachować ostrożność, aby produkt nie dotykał pojemnika / naczynia, ponieważ może to spowodować odkształcenie produktu. Nie używaj środków ściernych ani środków do szorowania. Poniższa tabela zawiera wskazówki dotyczące maksymalnej temperatury czyszczenia kluczowych materiałów w produktach b.box.

 

Materiał Maksymalna temperatura do mycia
PPSU Max 180°C
Silikon Max 180°C
PP Max 100°C
TPE Max 90°C
Tritan Max 90°C


Zachowaj opakowanie produktu i instrukcje dotyczące pielęgnacji na przyszłość. Wskazówki dotyczące sterylizacji znajdują się na opakowaniu i / lub na stronie internetowej. Dodatkowa pomoc i instrukcje użytkowania i wskazówki na www.bbox.pl

 

Jak dbać o produkty b.box do karmienia dzieci?

 

 

Zawsze używaj produktu pod nadzorem osoby dorosłej. Wypadek może się zdarzyć gdy dzieci i niemowlęta zostaną pozostawione same z produktem i przewrócą się lub produkt ulegnie uszkodzeniu.

Przed każdym użyciem sprawdź produkt. Wymień na nowy gdy zauważysz pierwsze oznaki uszkodzenia, zużycia lub osłabienia elementów.

Zawsze sprawdzaj temperaturę jedzenia przed karmieniem dziecka. Gorące jedzenie może spowodować poparzenia. Ogrzewanie w kuchence mikrofalowej może powodować miejscowo wysokie temperatury posiłku. Zawsze mieszaj podgrzane potrawy, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie ciepła i sprawdź temperaturę przed podaniem.

Wszystkie nieużywane elementy należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Słomki nie są odpowiednie dla dziecka poniżej 6 miesięcy.

 

Jak używać produktów b.box do karmienia dzieci?

 

Przed pierwszym użyciem dobrze umyj produkt. Oddziel wszystkie części przed czyszczeniem. Myj ręcznie w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i dokładnie opłucz.

Nie zaleca się myć metalowych elementów z nadrukiem (bidon termiczny) ponieważ nadruk może wyblaknąć. Nie wpłynie to na funkcjonalność produktu. Nie używaj silnych środków ściernych ani środków do szorowania. Upewnij się, że wszystkie części są suche przed przechowywaniem i ponownym złożeniem.

 

Części należy trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł bezpośredniego ciepła, ponieważ może to osłabić produkt.

Podstawę wszystkich plastikowych produktów można umieścić w kuchence mikrofalowej na maksymalnie 30 sekund za jednym razem. Nie należy podgrzewać w kuchence mikrofalowej plastikowych produktów z założoną pokrywką lub nakrętką. Nie wkładaj do mikrofalówki metalu. Nie umieszczaj produktów b.box w tradycyjnym piekarniku. Niektóre produkty spożywcze mogą odbarwić produkt. Nie wpłynie to na wydajność.

 

Zachowaj opakowanie produktu i instrukcje dotyczące pielęgnacji na przyszłość. Wskazówki dotyczące sterylizacji znajdują się na opakowaniu i / lub na stronie internetowej. Dodatkowa pomoc, instrukcje użytkowa i wskazówki na www.bbox.pl