4 sprawdzone zajęcia dla dzieci, które przetrwały próbę czasu

Zimą, spędzając tak dużo czasu w domu, wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były czymś zajęte i szczęśliwe. Okazuje się, że wcale nie musimy się tak dużo zastanawiać nad tym, jakie aktywności przypadną im do gustu. Wystarczy cofnąć się w czasie o 5 lub 10 lat… Okej, może bardziej 20-30 lat 😉 W końcu kiedyś sami byliśmy ekspertami od zabaw! 

 

POSZUKIWANIE SKARBÓW 

Załóżcie pirackie ubranie i przygotujcie mapę – nie zapomnijcie przypalić krawędzi, aby uzyskać klasyczny efekt starego świata. Dzieci będą tak podekscytowane, że będą podążać za wskazówkami lub po prostu wędrować po podwórku czy salonie w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju skarbów.  

Zachowaj prostotę – małe żetony lub monety, które można połączyć razem, aby uzyskać największe łupy. Mali korsarze będą prosić, by zagrać w tę grę jeszcze raz i jeszcze raz! 

TOR PRZESZKÓD 

Aktywne dzieci muszą być w ruchu, a najlepszą rzeczą w torach przeszkód jest to, że można się nimi bawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz, niezależnie od pogody.   

Ustaw tablicę wyników i rejestruj czasy, aby mali mistrzowie mogli rywalizować ze sobą, swoimi rekordami lub z Tobą! Mnóstwo zabawy i mnóstwo wspomnień – to wygrana!   

 

ZBUDUJCIE EPICKI FORT 

Oczywiście z klubową flagą i klubowymi „zasadami” (dorosłym wstęp wzbroniony)!  

Zacznij od krzeseł, które posłużą za ramę i rozstaw je tak, aby oparcia były skierowane do wewnątrz. Następnie zbierz wszystkie dostępne koce i przykryj nimi krzesła.  

Dodaj kilka poduszek dla wygody i przytulanki dla towarzystwa! Nie zapomnij o latarkach i przekąskach dla najlepszej zabawy. 

I na koniec sekretny uścisk dłoni, bo bez niego nie ma wstępu!    

BAŃKI MYDLANE 

Poczujesz się cała w bąbelkach dzięki tej mieszance bąbelków „prosto z lat 80.”! 

Połącz 1 filiżankę płynu do mycia naczyń, ½ łyżeczki gliceryny (jeśli nie masz, możesz użyć oleju roślinnego) oraz ½ szklanki wody.  

Używaj różdżek do baniek, które już masz lub bądź kreatywna i zrób własne używając drutów szelinowych, patyków związanych razem… Opcje są nieograniczone!  

Eksperymentuj z różnymi kształtami i rozmiarami, a następnie podziwiaj niewiarygodne bąbelki, które możesz stworzyć! 

  

Czujesz nostalgię? To tylko kilka z wielu klasycznych zabaw… Pamiętasz, jakie były Twoje ulubione? 😊  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *