Butelka, bidon ze słomką, kubek niekapek – skąd wiadomo, co będzie najlepsze dla Twojego dziecka?

bidon ze słomką

Umiejętność picia z kubka i przez słomkę, to dla dziecka coś więcej niż tylko przejaw samodzielności. To czynność istotnie wpływająca na rozwój zdolności motorycznych jego jamy ustnej a tym samym na proces wyrabiania „dojrzałego” odruchu połykania. Ponad to, pijąc w ten sposób, dziecko zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów z zębami i wspomaga rozwój aparatu mowy.

Między innymi z tych przyczyn w wytycznych dotyczących karmienia niemowląt* zaleca się podawanie dzieciom od 6 miesiąca życia przegotowanej wody właśnie w kubkach otwartych i kubkach ze słomką.

Teraz z okazji 10-lecia istnienia marki podzielimy się z wami 10 cechami bidonu ze słomką, które najbardziej cenimy. Oto one:

  1. Słomka wspierająca rozwój motoryki jamy ustnej

Mniej więcej w ciągu pierwszych dwóch lat życia dzieci opanowują kompleksowo umiejętności związane z jedzeniem i piciem. Już przed ukończeniem roku są w stanie pić przez słomkę. Ćwiczą wtedy mięśnie aparatu artykulacyjnego, pracują nad motoryką jamy ustnej, uczą się koordynować ssanie i połykanie z oddychaniem. Słomka bardzo im w tym pomaga. Ważne jest jednak by wybrać do tego celu właściwą słomkę. Kubek b.box właśnie taką posiada. Jest ona elastyczna a przede wszystkim krótka. Dzięki temu dziecko może uchwycić ją w prawidłowy sposób, jedynie ustami i podnieść język co zapewni najbardziej efektywną pracę mięśni i wypracowanie dojrzałego odruchu połykania.

  1. Cienka słomka by dziecko mogło bezpiecznie połykać

Taka słomka jest idealna, gdy dzieci dopiero uczą się jak mocno zasysać picie przez. Mniejsza ilość płynu w buzi ogranicza nie tylko zalewanie się wodą, ale także kasłanie, plucie i dławienie. Pomaga dziecku koordynować oddychanie i połykanie, a to oznacza większe bezpieczeństwo oraz przyjemniejszą i szybszą naukę

  1. Ważona słomka

Najlepiej, gdy dziecko uczy się pić od razu z kubka otwartego. Jednak początkowo kubek ze słomką również bardzo się przydaje. Dzięki specjalnemu ciężarkowi bidon ze słomką b.box nie utrudnia dziecku jednoczesnej nauki picia na te dwa sposoby. Maluchy mogą przechylać go tak jak kubek otwarty a słomka i tak podąży za płynem.

  1. Uchwyty do samodzielnego picia

Od około 9 miesiąca życia dzieci zaczynają twierdzić, że są niezależne. Preferują samodzielne jedzenie i picie, koniecznie bez pomocy. Uchwyty bardzo im się wtedy przydają. Ułatwiają niemowlętom przyłożenie kubka do ust co nie jest takie proste, gdy umiejętności motoryczne dopiero się rozwijają.

  1. Lekkość ułatwiająca naukę

Ponieważ b.box ze słomką jest lekki dzieci mogą go z łatwością chwycić, przechylić czy przenieść. Poza tym, nie ciąży ani w przedszkolnym plecaku ani w torbie rodzica podczas spaceru czy podróży.

  1. Łatwy dostęp do picia

Pokrywka z klapką zapewnia starszym dzieciom możliwość samodzielnego otworzenia bidonu. T bardzo ważne na etapie kształtowania niezależności i samodecydowania chociażby o tym, czy chce się napić czy nie.

  1. Szczelność bidonu ze słomką

Kubek ze słomką b.box został zaprojektowany tak, aby nie przeciekał, więc gdy dziecko go przechyla, nic się z niego nie wylewa. Można wrzucić go do torby i nie martwić się, że picie się rozleje.

  1. Higieniczność

Kubek ze słomką b.box można rozłożyć na części i dokładnego umyć, ręcznie lub w zmywarce do naczyń. By zapewnić jeszcze większą czystość, zachęcamy rodziców do zakupu szczoteczki do czyszczenia słomek, co pozwoli uniknąć namnażania się zarazków w ich wnętrzu. Przydadzą się też słomki zapasowe na wymianę.

  1. Uniwersalność

Gdy dziecko podrośnie kubek ze słomką bez problemu i nadmiernych kosztów można zamienić w kubek treningowy. Wystarczy zmiana pokrywki. Ta od kubka treningowego pasuje do kubka ze słomką. Dzięki swej budowie zapewnia swobodny przepływ picia przez małą szczelinę w obręczy. Dziecko rozwija umiejętność prawidłowego jedzenia i picia bez nadmiernych kosztów obciążających domowy budżet i środowisko.

  1. Radosne wzornictwo

Kubki b.box mają różne kolory i każdy może znaleźć swój ulubiony. Niektóre nawiązują do bohaterów dziecięcych bajek. Wprowadzają radosną atmosferę, zachęcają do rozmów i oczywiście do picia.

*National Health and Medical Research Council (NHMRC) „Eat for Health Program”


Zobacz też:

Metoda BLW czyli nowe podejście do żywienia malucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *