Inspekcja Handlowa potwierdza – b.box ze słomką w czołówce najbezpieczniejszych bidonów dla dzieci!

Kultowy b.box z obciążoną słomką znalazł się wśród 20 skontrolowanych przez Inspekcję Handlową bidonów dla dzieci do lat 4. Zadaniem specjalistów było zweryfikować #bezpieczeństwo popularnych akcesoriów do picia dla najmłodszych. W tym celu sprawdzili ich oznakowanie oraz przeprowadzili testy laboratoryjne. Jak wynika z opublikowanego na stronie UOKiK zestawienia bidonów dla dzieci zbadanych pod kątem spełniania wybranych wymagań bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 14350:2020-12, w przypadku bidonu ze słomką (kolor Gelato oraz arbuzowy) nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości konstrukcyjnych. To wielka radość dla nas oraz wszystkich użytkowników naszych akcesoriów. Po raz kolejny dowiedliśmy, że b.box to nie tylko atrakcyjny design i funkcjonalność, ale przede wszystkim troska o bezpieczeństwo dzieci.

#Bezpieczeństwo pod lupą UOKiK

Bidon na wodę należy do kategorii produktów pierwszej potrzeby dla niemowląt. Nauka samodzielności i rosnąca aktywność szkraba sprawiają, że akcesorium do picia powinno nadążać za potrzebami malucha, a przy tym spełniać wszelkie normy jakościowe i bezpieczeństwa. Tak wygląda świat idealny. Jak pokazała kontrola Inspekcji Handlowej z pierwszego półrocza 2022, aż 9 z badanych produktów miało nieprawidłowości. Nie było oczywiście wśród nich b.boxa. Niepokoi jednak skala uchybień, zwłaszcza że temat dotyczy akcesoriów, które użytkują najmłodsi. Podczas testów laboratoryjnych dowiedziono, że 2 z 18 modeli bidonów miały drobne elementy, które łatwo się odczepia, a to niesie za sobą ryzyko połknięcia przez dziecko. Oprócz występowania zbyt małych elementów eksperci wzięli pod lupę m.in. odporność na szok termiczny i pojemność. Celem Prezesa UOKiK, który nadzoruje rynek, jest to, by do sprzedaży trafiały wyłącznie bezpieczne produkty. I tak też się stało. Dwa modele bidonów, które miały wady konstrukcyjne, zostały wycofane z rynku, a ich producenci otrzymali kary pieniężne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bidonu?

UOKiK rekomenduje, by konsumenci podczas zakupów kierowali się nie tylko na atrakcyjnym wyglądem kubka ze słomką. Eksperci podkreślają, by zwrócić uwagę na:

  • Obecność małych elementów, które mogą trafić do buzi malucha i zostać połknięte.
  • Dołączoną jasną i czytelną instrukcję oraz zasady użytkowania.
  • Łatwość w montażu/demontażu oraz czyszczeniu.

Od siebie dodamy, że nie bez znaczenia jest obecność uchwytów ułatwiających trzymanie maluchowi, a także trwały i odporny materiał, z którego wykonano poszczególne elementy. Dla kontrolowania ilości wypijanego płynu lepiej, by kubek miał przezroczystą bazę. Ważna jest również klapka, pod którą chowa się ustnik, co pozwala utrzymać akcesorium w czystości.

Kochany przez dzieci, uznany przez ekspertów

Kiedy stawiamy na produkt, który będzie towarzyszyć naszym najmłodszym użytkownikom w ich codziennych przygodach, bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem. Dlatego cieszy nas, że

Uzyskaliśmy rekomendację Inspekcji Handlowej. Dzięki rygorystycznym standardom projektowania i produkcji oraz starannie wyselekcjonowanym materiałom mamy pewność, że dostarczamy Wam produkt, na którym można w 100% polegać.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie, jakie stale nam okazujecie. To Wasza lojalność i entuzjazm napędzają naszą pracę nad doskonaleniem naszych produktów. Teraz, z pozytywnym wynikiem kontroli Inspekcji Handlowej, możemy z dumą potwierdzić, że nasza misja dostarczania najwyższej jakości produktów nabiera nowego znaczenia.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kontroli: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19857

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *