Tritanowy bidon ze słomką z nagrodą European Product Design Award. „Nowa definicja picia dla dzieci”

Tritanowy bidon otrzymał drugą (srebrną) nagrodę w tym prestiżowym konkursie w aż trzech kategoriach: Produkt dziecięcy, Produkt dla niemowlaków i Żywienie. Organizatorzy docenili go za wygodny trójkątny kształt, praktyczny przycisk do otwierania oraz pozwalającą wypić napój do ostatniej kropli i ułożoną pod kątem słomkę.

Nagroda i konkurs European Product Design Award powstały jako ukłon w stronę utalentowanych projektantów z całego świata, którzy efektami swojej ciężkiej pracy starają się poprawić różne dziedziny naszego codziennego życia. Jurorzy szczególnie cenią wyobraźnię i kreatywność, co przekłada się na konkretne rozwiązania technologiczne. Nagrody przyznawane są w takich kategoriach jak: katering, społeczny użytek, wsparcie dla eventów, styl życia i podróż, edukacja, flora i fauna, iluminacja, media i elektronika użytkowa, zabawki czy wreszcie produkty dziecięce. I w tej ostatniej nasz tritanowy bidon zwrócił uwagę jurorów, stąd druga nagroda.

„To nowa definicja picia dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat” – uznali organizatorzy konkursu European Product Design Award. Bidon największe pochwały uzyskał za wykorzystanie dużego i wygodnego przycisku do otwierania oraz zamykania, dzięki czemu samodzielnie poradzi sobie z tym każdy mały użytkownik. Następną unikatową cechą jest blokada na pokrywce, zapobiegająca samoczynnemu zamknięciu i przytrzaśnięciu małych rączek. Bidon może się też pochwalić wygodnym uchwytem, ułatwiającym noszenie w dłoni. Z kolei wyjmowaną słomkę łatwo jest czyścić, a całość możemy myć w zmywarce.

tritanowy bidon

Tritanowy bidon ze słomką zaprojektował zespół designerski b.box w składzie Lisa Edlund Tjernberg, Sylvain Amatoury i Victor Toh, pod wodzą Miroslava Egorova.


Zobacz też:

Termos na jedzenie b.box nagrodzony w konkursie European Design Award

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *