Termos na jedzenie b.box nagrodzony w konkursie European Design Award

Termos na jedzenie b.box

Termos na jedzenie b.box nagrodzony w konkursie European Design Award. Termos na jedzenie może się poszczycić otrzymaniem trzeciej (brązowej) nagrody w kategoriach Produkt dziecięcy i Produkt dla niemowlaków. O wyróżnieniu zdecydował szereg jego unikatowych cech, takich jak skuteczne utrzymywanie temperatury, duży i wygodny uchwyt na pokrywce oraz po bokach, zabezpieczenie przed zbyt mocnym zakręceniem wieczka czy chociażby dołączony w zestawie praktyczny widelec.

Na przestrzeni lat konkurs i nagroda European Product Design Award zdążyły sobie wyrobić renomę nie tylko na Starym Kontynencie, lecz także na całym świecie. Co roku jego organizatorzy wyróżniają zdolnych projektantów z różnych stron globu, którzy swoimi produktami zmieniają oblicze naszego codziennego życia. Jurorzy szczególnie cenią sobie nieszablonowość i kreatywność, co zazwyczaj stoi za sukcesem danej marki i jej rynkowej propozycji.

Nagrody przyznawane są w takich kategoriach jak: społeczny użytek, żywność, styl życia i podróż, edukacja, flora i fauna, iluminacja, media, ekologia, elektronika użytkowa, akcesoria biurowe czy również produkty dziecięce raz produkty dla niemowlaków. Nas najbardziej oczywiście interesują te dwie ostatnie, ponieważ to w nich termos na jedzenie zgarnął trzecią (brązową) nagrodę.

Przed wypuszczeniem termosu na rynek zainicjowaliśmy testy, angażując do nich małe dzieci. Chcieliśmy uniknąć ryzyka powielenia najczęściej spotykanych w takich przypadkach defektów. Mali testerzy dostali do dyspozycji termosy konkurencji i okazało się, że mieli poważne kłopoty z ich otwieraniem bez pomocy dorosłych. Wszystko przez brak odpowiednio zaprojektowanych uchwytów i niewłaściwą konstrukcję, nieodpowiednią do filigranowych dłoni.

Termos na jedzenie b.box

Konkursowe jury poszło podobnym tropem. Pochwaliło termos szczególnie za duży i łatwy w trzymaniu uchwyt na pokrywie i po bokach korpusu. W efekcie każdy maluch może łatwo go otworzyć. W dodatku boczne uchwyty są zdejmowane, dzięki czemu termos „rośnie” wraz z nim i będzie odpowiadał także starszym dzieciom. Co najważniejsze, dzięki podwójnym ściankom z nierdzewnej stali przez co najmniej kilka godzin skutecznie zatrzymuje w środku zarówno ciepło jak i chłód.

To sprawia, że termos na jedzenie idealnie sprawdza się w warunkach dłuższej lub krótszej podróży czy w szkole. Kolejnym jego atutem jest dołączany do zestawu widelczyk, który można schować w silikonowej osłonce.

Za ten projekt odpowiada przebojowy zespół designerski w składzie Lisa Edlund Tjernberg, Sylvain Amatoury i Victor Toh pod kierownictwem Miroslava Egorova.

Warto wspomnieć, że termos b.box okazał się również bezkonkurencyjny w konkursie Good Design Australia 2019 w kategoriach produkt/lifestyle.


  1. Tritanowy bidon ze słomką z nagrodą European Product Design Award. „Nowa definicja picia dla dzieci”
  2. Metoda BLW czyli nowe podejście do żywienia malucha
  3. Jak pomóc dziecku w nauce samodzielnego picia? Przegląd akcesoriów przydatnych każdemu rodzicowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *